Jubileusz 100-lecia szkoły

Uroczysty Jubileusz 100-lecia szkoły

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Tuszowie

Wyjątkowe spotkanie dla absolwentów, uczniów, byłych i obecnych pracowników oraz nauczycieli - czas wspomnień i powrotu w szkolne mury miało miejsce 4 października 2015r. w Szkole Podstawowej w Tuszowie.

Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia szkoły w Tuszowie rozpoczęły się mszą świętą w intencji szkoły, koncelebrowaną przez ks. Stanisława Górę – proboszcza parafii Bychawka, ks. Edwarda Kozakiewicza, oraz byłych proboszczów ks. Kazimierza Gajdę oraz ks. Waldemara Żyszkiewicza. Pod koniec jubileuszowego nabożeństwa została poświęcona tablica pamiątkowa ufundowana przez Grono Pedagogiczne.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Nawłatyna witając serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości, podkreśliła że Tuszowska szkoła nigdy nie była jedynie tylko instytucją. Mimo, iż na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, poprzez naukę w domach wiejskich, dworku Rohlandów czy obecnym budynku, w istocie pozostała taka sama. Jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej rzeczywistości, ale też zwartą społecznością stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników, którzy oddali jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce.

Obchody Jubileuszu 100 – lecia szkoły zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: w imieniu Pana Kuratora Oświaty w Lublinie - dyrektor wydz. nadzoru pedagogicznego Alicja Ciszek – Roskal, poseł do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Hetman, poseł na Sejm RP – Jan Łopata, Wójt Gminy Jabłonna – Pani Magdalena Sałek, radni z trenu gminy i powiatu, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Jabłonna oraz z sąsiednich miejscowości, byli i obecni nauczyciele i pracownicy. Licznie przybyli również mieszkańcy Tuszowa i okolicy, rodzice i absolwenci.

Zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i wdzięczności, albumy i pamiątki.

Dalszą część spotkania uświetnili uczniowie pięknym występem artystycznym, zapraszając zgromadzonych gości na wycieczkę szlakiem historii naszej szkoły. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć popisów tanecznych Koła Tanecznego, do którego tym razem dołączyły również absolwentki. Część artystyczna została zakończona występem Pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Podsumowując cześć oficjalną obchodów Jubileuszu 100 – lecia szkoły Pani Agnieszka Nawłatyna podziękowała przybyłym gościom za wszelkie ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. W imieniu swoim i całej społeczności szkolnej wyraziła wdzięczność wobec osób, które swoją pracą, postawą i zaangażowaniem przyczyniły się do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania placówki. Na ręce byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników oraz osób i organizacji wspomagających pracę szkoły wręczyła okolicznościowe statuetki i podziękowania.

Jednak zakończenie części oficjalnej nie było końcem imprezy. Organizatorzy przygotowali na ten dzień mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. W szkole mogli obejrzeć okolicznościowe wystawy pamiątkowych zdjęć i kronik szkolnych.

Na zewnątrz czekały: dmuchańce, malowanie twarzy i loteria fantowa, stoiska przygotowane przez rodziców i sponsorów. Piękna pogoda sprzyjała spotkaniom i rozmowom a zespół muzyczny zachęcał do wspólnej zabawy. Atrakcją wieczoru był fireshow w wykonaniu naszej absolwentki – Beaty Baran oraz show „Watermag” - magia wody, światła i muzyki.

Był to czas refleksji, zadumy, ale też żartów i wesołego powrotu myślami do szkolnych czasów. W kronice szkoły pojawiły się wzruszające wpisy i podziękowania od przybyłych gości. Mamy nadzieję, że ta wspaniała uroczystość na długo pozostanie w pamięci i będzie przywoływać miłe wspomnienia.

Pełna fotorelacja w albumie