Kursy e-learningowe

E-learning to wygodna, atrakcyjna i skuteczna forma edukacji za pośrednictwem Internetu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów e-learning „Dziecko w Sieci” przygotowanych przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange.

Proponowane kursy poświęcone są problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Każdy uczeń  Szkoły Podstawowej w Tuszowie, który ukończy kurs internetowy o  bezpieczeństwie w sieci, przyniesie nauczycielowi informatyki wydrukowany certyfikat ukończenia kursu, otrzyma ocenę celującą.

Kursy e-learningowe

Kurs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej:

„Poznaj bezpieczny Internet”

Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagają się z niebezpieczeństwami w Internecie i poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składa się z 8 modułów. Zadaniem użytkownika kursu jest zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i dołączenie do drużyny Sieciaków.

Kursy dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

„Bezpieczna przygoda z Internetem”

Sieciaki: Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie robota Netrobiego i Sztucznej Inteligencji zmagają się z zagrożeniami w Internecie i poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składa się z 7 modułów. Zadaniem użytkownika jest przejście 7 komnat, zdobycie 7 dysków wiedzy i dołączenie do drużyny Sieciaków.

„3..2..1.. Internet!”

Kurs oparty jest na przygodach piątki uczniów szkoły podstawowej – Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka. Przez pryzmat losów bohaterów, użytkownik zapoznaje się z różnymi formami zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć części kreskówki. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy sieci.

„Lekcja bezpieczeństwa”

Podczas „Lekcji bezpieczeństwa” uczniowie jednego z gimnazjów przytaczają krótkie historie dotyczące prywatności w sieci, w których sami brali udział albo, o których słyszeli. Poruszają między innymi tematy publikowania zdjęć i filmów, włamań na konta i profile, ustawień prywatności w portalach społecznościowych, znajomości online etc. Każde zagadnienie podsumowywane jest przez konsultantkę Helpline.org.pl. Na tej podstawie uczestnicy kursu wypracowują katalog zasad bezpieczeństwa. Czas trwania kursu około 22 minut.

„Co się stało z nami?”

Podejrzana o prowadzenie obraźliwego bloga Mimi staje się przedmiotem agresji rówieśniczej zarówno na terenie szkoły jak i w sieci. Nie wytrzymuje presji i ucieka z domu. Dyrektor wraz z wychowawczynią starają się wyjaśnić tajemnicę bloga oraz okoliczności agresji wobec Mimi i jej zaginięcia. Uczestnicy kursu poznają różne aspekty cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadków oraz sprawcy, dowiadują się też jak radzić sobie w takich sytuacjach. Czas trwania kursu - 25 minut.

Do kursów zarejestrować można się ze strony www.dzieckowsieci.pl

Bezpośredni link do platformy eLearningowej: http://fdn.pl/kursy/

Kod dostępu dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tuszowie: UVEAAU