Dekalog cyfrowego obywatela

Dzień Bezpiecznego Internetu 2013 obchodzimy pod hasłem „Serfuję. Respektuję”. Z tej okazji  chętne szkoły włączyły się w dyskusję nad tym, jak rozumieją swoje prawa i obowiązki w kontekście korzystania z Internetu. Podczas przeprowadzonych na ten temat lekcji zdefiniowano 10 najważniejszych zdaniem uczniów praw i obowiązków online.

Eksperci z Polskiego Centrum Programu Safer Internet na podstawie nadesłanych zgłoszeń przygotowali „Dekalog cyfrowego obywatela”, który jest podsumowaniem najczęściej wymienianych przez dzieci i młodzież zasad życia online.

PRAWA W INTERNECIE - Dekalog Cyfrowego Obywatela

OBOWIĄZKI W INTERNECIE - Dekalog Cyfrowego Obywatela