Jesteśmy członkami Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie

Od czterech lat Szkoła Podstawowa w Tuszowie uczestniczy w projekcie „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Jest to jeden z projektów na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu. W ramach jego realizacji podejmowaliśmy następujące działania:

• prowadzenie z uczniami kl. I - VI zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w Internecie, takich jak "3...2...1...Internet", "Zuźka i Tunio poznają Internet", "Owce w sieci".
  • udział uczniów w kursach e-learningowych na platformie edukacyjnej "Dziecko w sieci"
  • przeprowadzanie prelekcji i apeli nt. uzależnienia dzieci i młodzieży od komputera i Internetu oraz odpowiedzialności  w przypadku stosowania cyberprzemocy
  • prowadzenie kampanii informacyjnej dla uczniów i rodziców poprzez: zamieszczanie materiałów na stronie internetowej szkoły, wykonywanie gazetek i ulotek
  • przeprowadzanie konkursów wśród uczniów.

W podejmowanych działaniach pomagały nam materiały edukacyjne udostępnione przez fundację.

W tym roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie.

Koalicja istnieje przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.

Główne cele Koalicji:

• podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń w Internecie
  • wymiana doświadczeń w zakresie działań na rzecz bezpieczeństwa
  • nagłaśnianie problemów związanych z zagrożeniami internetowymi i wspólne poszukiwanie rozwiązań
  • współpraca przy realizacji inicjatyw mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa Internautów
  • dystrybucja informacji o działaniach podejmowanych w Polsce i Europie w ramach SIAP.

Więcej na http://www.saferinternet.pl/pl/o-okbdi