Jubileusz 100-lecia szkoły

Informacja o Jubileuszu 100-lecia szkoły

100-lecie Szkoły Podstawowej w Tuszowie
1915-2015

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci!!!

Historię każdej szkoły tworzą przede wszystkim pracujący w niej ludzie: dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, ale także pani sekretarka, kucharka czy woźna. Wszyscy ci ludzie decydują, że każdy dzień spędzony tutaj jest inny i niepowtarzalny. Różne wrażenia, przeżycia, opinie o wspólnie spędzonych chwilach powodują, że trudno opisać 100 lat istnienia placówki, przez którą przewinęły się setki absolwentów,dziesiątki nauczycieli, kilku dyrektorów. Każdy zachował jednak rzecz najcenniejszą; wspomnienia o nauczycielach i wychowawcach, koleżankach i kolegach, wspólnych chwilach, tych dobrych, i tych złych.

W miarę upływającego czasu bardziej doceniamy zdobyte w tej szkole doświadczenia. Nie mają na to wpływu zmiany ustrojowe, gospodarcze czy inne. Nawet istniejące mity, krążące opinie i legendy na temat podstawówki nie zmienią faktu, że wszyscy spotkaliśmy się dzięki tej szkole – Wy absolwenci, my nauczyciele, dyrektorzy. Wszyscy, bez względu na to, gdzie dzisiaj się znajdują, są twórcami historii Szkoły Podstawowej w Tuszowie.

Jesienią będziemy świętować Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Tuszowie. W związku z tym dyrektor szkoły wraz z zespołem organizacji obchodów 100 – lecia zwracają się z prośbą do absolwentów o nadsyłanie wspomnień z czasu spędzonego w tej szkole. Prosimy o podanie imienia, nazwiska /ewentualnie nazwiska z czasów szkolnych/, klasy, wychowawcy oraz roku ukończenia szkoły.

Byłoby nam niezwykle miło, gdybyście zechcieli podzielić się z nami oraz z sympatykami naszej szkoły wiadomościami o sobie. Losy absolwentów są przecież wizytówką szkoły. Z przyjemnością opublikujemy na stronie internetowej szkoły informacje o Was, Waszych osiągnięciach i dziejach, jeśli tylko zechcecie przysłać do nas takie informacje. Niezwykle cenne byłyby także Wasze zdjęcia lub inne pamiątki związane z nauką w Szkole Podstawowej w Tuszowie /tarcze, dyplomy, puchary, stroje itp./. Zwracamy się z gorącą prośbą o ich wypożyczenie. Można je dostarczyć osobiście, drogą pocztową lub poprzez kontakt mailowy szkolatuszow@o2.pl. Wspomnienia /np. w formie literackiej/ prosimy nadsyłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną na adres szkoły.

Zachęcamy do włączenia się do pomocy przy organizacji obchodów Jubileuszu. Jeśli macie Państwo kontakt z koleżanką / kolegą z lat szkolnych, to prosimy, podzielcie się z nią/nim powyższą informacją.

Z serdecznymi pozdrowieniami

zespół organizacji obchodów 100-lecia