Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z naszej szkoły przygotowały dla swoich kolegów mnóstwo atrakcji. Były życzenia, prezenty, a nawet przyjęcia w klasach. Ponadto Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na Mistera Szkoły oraz przygotował turniej sportowy. Chłopcy z poszczegolnych klas wzięli udział w wielu konkurencjach sprawdzających ich kondycję i szybkość. W głosowaniu na Mistera zwyciężyli Olek z klasy II oraz Patryk z VI, którzy otrzymali okolicznościowe ordery.
Z okazji Dnia Chłopaka składamy Wszystkim Chłopcom z naszej Szkoły najserdeczniejsze życzenia.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych u gimnazjów województwa lubelskiego organizowanych w roku szkolnym 2016/2017.
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! - pod takim hasłem 30 września 2016 roku odbywał się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 2977 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce była nauczycielka matematyki - pani A. Nawłatyna.
licencja_2016.pdf
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Tego dnia chętni uczniowie rozwiązywali przykładowe testy oraz przystąpili do konkursu tabliczki mnożenia na czas. Dzięki temu z poszczególnych klas wyłonilismy "Mistrza Tabliczki Mnożenia".
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.
Dnia 26 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dokładnie o godzinie 12 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne.
Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
W dniach 19.09 – 23.09.2016r. po raz kolejny gościliśmy studentów AIESEC w naszej szkole. Tym razem przyjechał do nas student z Filipin – Mark oraz studentka z Armenii – Lilit. Przez tydzień prowadzili oni warsztaty w języku angielskim dla wszystkich uczniów z naszej szkoły. Każda klasa spędziła 2 lub 3 godziny, podróżując po Filipinach i Armenii. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie zwyczaje panują w tych krajach, nauczyć się kilku słów w danym języku czy zadać własne pytania. Na zajęciach można było nawet potańczyć czy zagrać w tradycyjne filipińskie gry.
Uczniowie spędzili miło czas, ucząc się korzystania z wiedzy i znajomości języka angielskiego, ponieważ zajęcia były prowadzone tylko po angielsku. Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętają nas jak najlepiej. Oczekujemy już kolejnej wymiany.
Z tej pozostaną nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia...
20 września 2016 r. uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w Festiwalu Nauki.
Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego przygotowali prezentacje multimedialne na temat grzybów i kleszczy.
Dzieci obserwowały, jak wyglądają i rozwijają się grzyby w próbówkach, jakie schorzenia powodują na ciele ludzi i zwierząt.
Następnie zdobyły wiedzę na temat ,,czarnych wampirów'' wysysających krew i przenoszących groźne choroby. Dziś już wiedzą, gdzie występują kleszcze, jak ich unikać, co robić, gdy zaatakują.
Oprócz tych informacji uczniowie otrzymali od wykładowców mnóstwo prezentów: słodycze, odblaskowe misie, naklejki, kolorowanki i kredki. W długie jesienne i zimowe wieczory będą mogli kolorować zwierzaki, jak również dbać o to, by ich domowi milusińscy jak również bliscy byli zdrowi.
20 września również i uczniowie klas młodszych wyruszyli na wyprawę do Lublina, tym razem do Cinema City na film p.t. "Jak zostać kotem".
Cele i założenia programowe wycieczki to:
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu,
- integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej,
- poznanie nowych miejsc z zakresu kultury w regionie.
Emocje były wielkie! Film był bardzo ciekawy, wesoły i wzruszający. „Jak zostać kotem” to pełna przygód komedia adresowana do całej rodziny. Głównym bohaterem jest grany przez Kevina Spaceya właściciel korporacji opętany myślą o zbudowaniu najwyższego wieżowca. W pogoni za tym celem zapomina o rodzinie i urodzinach córki. Rzutem na taśmę kupuje jej wymarzony prezent: kota. Dochodzi jednak do wypadku i bohater budzi się w ciele czworonoga. Dalej mogliśmy obserwować historię o odkupieniu i odnalezieniu prawdziwych wartości w życiu.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i udaliśmy się na parking, na którym czekał już na nas autobus. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanej historii.Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Informujemy, że zebranie z rodzicami odbędzie się 22 września (czwartek) o godzinie 16.00.
Porządek zebrania:
Serdecznie zapraszamy.
Na początku września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu dotyczącym zasad bezpieczeństwa. Pani dyrektor przypominała zasady bezpiecznego poruszania się po szkole i w drodze do szkoły, zasady bezpiecznego zachowania w szkole oraz przypominałe regulamin zachowania się na korytarzu szkolnym. Poprosiła o przestrzeganie wymienionych zasad, a także o dbałość o ład i porządek w szkole.
Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna Samorządu.
W piątek 2 września 2016 roku na terenie naszej szkoły odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji czytania lektur "Narodowe Czytanie".
Z okazji tej ogólnopolskiej akcji zorganizowaliśmy nasze "Szkolne Czytanie". W czasie uroczystego apelu przygotowanego przez panie H. Bąk i p. A. Brzozowską uczniowie dowiedzieli się czym jest Narodowe Czytanie. Najważniejsze informacje o akcji pani bibliotekarka zamieściła na gazetce dostępnej dla uczniów i rodziców. Nauczycielka języka polskiego po krótce streściła "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza a następnie przystąpiliśmy do wpólnego czytania. Wybrane fragmenty czytali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja.
Niewątpliwie jest to trudna lektura, dlatego też uczniowie zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym, w którym mają za zadanie namalować wysłuchane sceny. Jesteśmy przekonani, że taka forma utrwalenia przeczytanych framentów będzie ciekawa dla dzieci.
Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Po "Panu Tadeuszu", dziełach Fredry, "Trylogii" i "Lalce", w tym roku do czytania wybrana została lektura "QUO VADIS" Henryka Sienkiewicza.
Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” . Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.
Cieszymy się, że wzięliśmy udziału w tej ciekawej akcji i mogliśmy w ten sposób promować czytelnictwo.
1 września na naszych przedszkolaków czekała miła niespodzianka.
Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego nasze maluszki razem z panią dyrektor uroczyście przecięły wstegę i z wielka radością wbiegły do nowo wyremontowanego oddziału przedszkolnego. Dzięki realizacji projektu sfinansowanego przez Fundację Lotto "Milion Marzeń" udało się zakupić nowe mebelki do kącików zabaw i półeczki na przybory, a dzięki hojności i zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i wolontariuszy zakupiliśmy farbę i pomalowali całą salę. Ponadto z budżetu szkoły zakupiliśmy nowy dywan i zestaw mebli z kolekcji bajkowej. Wszystko prezentuje się bardzo ładnie. W sali jest wesoło, radośnie i kolorowo.
Następnie maluchy wraz z rodzicami wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych.
Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu serdecznie dziękujemy.
1 września 2016 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r.
9.00 - msza św. w kościele w Bychawce - dojazd we własnym zakresie
10.15 - spotkanie w szkole
Serdecznie zapraszamy!!!
W kalendarzu dobiega końca miesiąc czerwiec więc pora powitać wakacje. W piątek 24 czerwca 2016 uczniowie klasy VI stali się absolwentami Szkoły Podstawowej w Tuszowie a pozostali uczniowie i przedszkolaki pożenali na dwa miesiące szkołę.
Po mszy św. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W części oficjalnej tegoroczni Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, pani dyrektor w swoim przemówieniu podsumowała pracę szkoły w bieżącym roku szkolnym oraz wyniki w nauczaniu. Wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, dodatkowo Pani Wójt wręczyła nagrodę uczniowi klasy V - Kacprowi Bielakowi za najwyższą średnią w szkole.
Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne za wzorcowe wychowanie swoich pociech.
Ponadto opiekunka Samorządu Uczniowskiego wraz z Panią Wójt wręczyły uczennicom klasy VI dyplomy i medale za zaangażowanie i pracę w Samorządzie Uczniowskim. Była to też świetna okazja do wręczenia nagród w konkursie gminnym "Moje ulubione miejsce w Gminie Jabłonna", w którym prace plastyczne naszych uczniów zajęły I MIEJSCA w kategorii klas starszych i młodszych. Bardzo się z tego sukcesu cieszymy!!!
W części artystycznej uczniowie klasy VI uroczyście pożegnali się ze szkołą.
Z okazji zakończenia roku szkolnego Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.
Podręczniki do klasy I, II, III oraz podręczniki dla klasy IV, V
będą do wypożyczenia we wrześniu w bibliotece szkolnej za wyjątkiem podręczników do religii.
Szkoła została nagrodzona:
Nagrodą II stopnia
Nagrody mogą być przeznaczone wyłącznie na wyposażenie szkoły w sprzęt sportowy lub remont szkolnej infrastruktury sportowej (boisko, sala gimnastyczna).
Jesteśmy bardzo zaskoczeni i cieszymy się niezmiernie.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w piątek 24 czerwca 2016r.
Godz: 8.00 - msza św. w Bychawce (dojazd we własnym zakresie)
Godz: 9.15 – uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole
Z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana szkolna wycieczka do Wioski Indiańskiej Topai, która znajduje się w Olszance. Wyjazd odbył się 9 czerwca. Dużą atrakcją dla dzieci okazały się być konie i osiołek. Maluchy chętnie korzystały z dmuchanych zjeżdzalni oraz trampoliny. Wszyscy poznali tam tradycje indiańskie. Zarówno grupa starsza jak i grupa młodsza mogły zwiedzić namioty indiańskie. O przedmiotach znajdujących się w namiotach opowiadała nam Indianka Sprytna Sarna. Można było tam zobaczyć bronie oraz instrumenty muzyczne. W jednym z namiotów, także znajdowała się kuchnia. Każdy mógł dokładnie obejrzeć i dotknąć przedmioty, których używali Indianie. Osoby chętne mogły nabyć pamiątki. Następnie dzieci miały możliwość spróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z łuku i kuszy. Podsumowaniem wyjazdu było wspólne ognisko. Pogoda na szczęście dopisała, więc dzieci dobrze wspominają wycieczkę.
W tym roku Dzień Rodziny obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Tuszowie 08.06 2016r. Zostały połączone ze sobą bardzo ważne dla dzieci święta: Dzień Matki i Dzień Ojca.
Uroczystość rozpoczęła się od akademii, podczas której uczniowie klas - 0, I, II, III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony rodzicom. Były również tańce w wykonaniu Koła Tanecznego. Jak zawsze, na zakończenie, dzieci odśpiewały uroczyste 100 lat i obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi upominkami.
W dniach 01-03 czerwca uczniowie klas IV-VI, pojechali na trzydniową wycieczce do Zakopanego,Krakowa i kopalni soli w Bochni. Był to wyjazd integracyjny wraz z uczniami Zespołu Szkół w Piotrkowie.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli Bochnia, która jest jednym z nielicznych miejść w Polsce wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Drugiego dnia poszliśmy jedną z tatrzaskich dolin w góry i mogliśmy podziwiać piękne widoki z Sarniej Skały, wieczorem natomiast po trudach górskiej wspinaczki ralaksowaliśmy sie w "strefie zabaw " w TERMACH BANIA w Białce Tatrzańskiej. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Pięć basenów z wodą termalną o temperaturze do 36 °C, zjeżdżalnie zewnętrzne o łącznej długości blisko 300 m, szeroki wachlarz rozrywek dla najmłodszych. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Krakowa gdzie zwiedzaliśmy Kościół Franciszkanów,Kościół Mariacki, "papieskie okno", Rynek i Sukiennice.
Pomimo zmęczenia i długiej podróży, wycieczka wszystkim bardzo się podobała.